Ontwikkelingen van grond tussen Riekstraat - Gaffelstraat

Bewonersbrief van 9 april met een update over de ontwikkellocatie tussen de Riekstraat en de Gaffelstraat.

Beste bewoner(s),

Het is een tijd geleden dat we u informeerden over de plannen voor het bouwen van woningen en een nieuw kind- en tienercentrum aan de Riek- en Gaffelstraat. In deze brief vertellen we u meer over de situatie van dit moment.

Wat wordt er gebouwd?

Het bestaande kind- en tienercentrum Riekstraat aan de Riekstraat 21 wordt gebruikt door stichting Clup Welzijn. Hier organiseren ze activiteiten voor tieners en kinderen uit de wijk. Het huidige gebouw is verouderd en aan vervanging toe. We willen een nieuw gebouw met 12 appartementen bouwen, in combinatie met een nieuw gebouw voor de activiteiten van het kind- en tienercentrum. In juni 2022 is het bestemmingsplan vastgesteld door de gemeenteraad en dus definitief. Er kan geen bezwaar meer worden gemaakt.

De situatie nu

We zijn gestart met het zoeken naar een ontwikkelaar voor de woningen. Het project is eerst aan een woningcorporatie aangeboden. Bouwen op deze locatie is lastig, omdat er weinig ruimte is en rekening moet worden gehouden met het kind- en tienercentrum. De woningcorporatie zag daarom af van dit project. We zoeken nu een andere projectontwikkelaar. Deze ontwikkelaar krijgt de keuze om zowel middeldure huurwoningen als koopwoningen te bouwen. Het plan voor de locatie blijft hetzelfde, net als de combinatie met de maatschappelijke functie.

We verwachten voor de zomer een ontwikkelaar te kiezen. Deze ontwikkelaar kan vervolgens een omgevingsvergunning aanvragen voor de bouw. Hierover informeren we u op tijd.

Meer informatie over het project vindt u op onze website

Heeft u vragen of opmerkingen over de ontwikkelingen rond de Riekstraat en Gaffelstraat? Dan kunt u contact opnemen met Tanja Lagerburg via 0299 452 452 of via ontwikkellocaties@purmerend.nl.

Met vriendelijke groet,

Tanja Lagerburg
Omgevingsmanager