Weer minder zwerfafval in Purmerend

Ook afgelopen jaar heeft de Zwerfinator, in opdracht van gemeente Purmerend, onderzoek gedaan naar zwerfafval in de gemeente. Daaruit bleek dat afgelopen jaar 7% minder zwerfafval in Purmerend te vinden was. Vergeleken met 2018,het eerste jaar dat de Zwerfinator onderzoek deed, is de hoeveelheid zwerfafval zelfs gehalveerd.

De Zwerfinator, Dirk Groot uit Purmerend, concludeert in zijn onderzoek dat de aanpak van het zwerfafval van gemeente Purmerend zeer positieve resultaten oplevert. In het onderzoek is te lezen dat ‘de professionele inzet vanuit de gemeente in combinatie met vrijwilligers die zwerfafval rapen en/of prullenbakken beheren en de samenwerking met scholen, bedrijven en sportverenigingen de afgelopen jaren heeft geleid tot een zichtbaar schonere stad.’

Ook het invoeren van statiegeld heeft een duidelijke uitwerking op het zwerfafval. Op 1 april afgelopen jaar werd statiegeld op blikjes ingevoerd. Wethouder Coen Lageveen: ‘Het effect hiervan was direct merkbaar. Dit jaar werd er 68% minder blik gevonden dan vorig jaar.’

Met dank aan de inwoners

Op dit moment zijn er 590 vrijwilligers en (vrijwilligers)organisaties in Purmerend actief in het opruimen van zwerfafval. In de gemeente staan 890 prullenbakken, waarvan er 210 zijn geadopteerd door bewoners, instellingen en bedrijven. Dit betekent dat zij deze prullenbakken legen. Lageveen: ‘deze prullenbakken worden geleegd door mensen uit onze gemeente. Dit is heel fijn, omdat hiermee meer prullenbakken kunnen staan. Ook zijn we heel trots op die bijna 600 vrijwilligers die regelmatig met een prikker en vuilniszak onze wijken in gaan. Maar natuurlijk ook op alle andere inwoners, want wat we niet op straat gooien, hoeft ook niet opgeruimd te worden.’

Gratis hulpmiddelen

Via de pagina Zwerfafval rapen kunt u op een eenvoudige manier verschillende hulpmiddelen aanvragen, bijvoorbeeld gratis prikkers om de omgeving schoon te houden. De link naar het rapport van het onderzoek staat op de website van de gemeenteraad.