Gemeente Purmerend zoekt nieuwe kinderburgemeester

De burgemeester van de gemeente Purmerend is vaak bij bijzondere gebeurtenissen aanwezig. Deze bijeenkomsten zijn ook voor kinderen heel interessant en belangrijk. Daarom kreeg de burgemeester vorig jaar voor het eerst hulp van kinderburgemeester Laura Bourre (11). Laura is nu op zoek naar iemand die in september het stokje van haar wil overnemen.
Burgemeester Ellen van Selm: ‘Laura was onze allereerste kinderburgemeester. We hebben een geweldig jaar achter de rug en Laura heeft het geweldig gedaan! Ze kan goed spreken in het openbaar en heeft ook zelf geschreven gedichten voorgedragen. Ze heeft kennis gemaakt met de gemeenteraad en de wethouders en ging met mij mee naar allerlei momenten, van feestelijke openingen zoals de voorjaarskermis tot de indrukwekkende herdenking op 4 mei. Ik heb gemerkt hoe waardevol het is om de stem van kinderen te horen bij dit soort gelegenheden. Daarom zoeken we nu een nieuwe kinderburgemeester die met ons wil meedenken en meedoen.’
Wie kunnen zich aanmelden?
Alle kinderen uit Purmerend en Beemster die nu in groep 7 zitten en komend schooljaar naar groep 8 gaan, mogen meedoen aan de zoektocht naar de kinderburgemeester.
Wat ga je doen?
Je bent bij bijzondere momenten aanwezig, zoals de intocht van Sinterklaas en de 4 mei-herdenking. Je mag meelopen met de echte burgemeester of een van de wethouders. Je mag meedenken over het programma en aangeven wat voor kinderen daarbij belangrijk is. Je draagt een kinderketen (een speciale ketting) bij bijzondere momenten, zodat iedereen ziet dat jij de kinderburgemeester bent. Je gaat samen met een kindercoach de bijzondere momenten waarbij je aanwezig bent voorbereiden.
Waarom is het leuk om kinderburgemeester te zijn?
Je leert meer over het werk van de burgemeester en de wethouders. Je kunt vertellen wat voor kinderen in Purmerend belangrijk is volgens jou en je leert meer over het werk van de gemeente.
Hoe kun je je aanmelden?
Je kunt meedoen door:
- Een korte video te maken van maximaal 1 minuut. Upload de video via YouTube en mail de link naar griffie@purmerend.nl.
- Een mooie brief, tekening of ander werk te maken en deze per post te sturen naar Griffie Purmerend, t.a.v. kinderburgemeester. Het adres is: Postbus 15, 1440 AA, Purmerend.
- Een e-mail (met bijvoorbeeld een mooie foto erbij) te sturen naar griffie@purmerend.nl.
Wat willen we graag weten?
Vertel ons wie je bent, hoe oud je bent, op welke school je zit, waarom jij graag kinderburgemeester wilt zijn, wat jouw ideeen zijn voor als je kinderburgemeester bent en wat je ons ook maar verder wilt vertellen. Vergeet niet je adresgegevens en het telefoonnummer van een van je ouders mee te sturen. Bespreek het met je ouders. Je ouders moeten toestemming geven om als kinderburgemeester actief te zijn, omdat je soms ’s avonds of een keer tijdens schooltijd meedoet.
Tot wanneer kun je je aanmelden?
Je hebt de komende 13 weken de tijd om je aan te melden. Na de zomervakantie loopt de zoektocht nog even door via een postercampagne op de scholen. Je aanmelding moet uiterlijk 5 september 2025 binnen zijn bij de Griffie (de mensen die de gemeenteraad ondersteunen). De Griffie neemt contact met je op.