Aanpassing kruising Burgemeester D.Kooimanweg – Flevostraat

10 oktober 2025

Brief van 7 oktober over de aanpassing kruising Burgemeester D.Kooimanweg – Flevostraat.

Beste bewoner(s),

We gaan eind oktober de kruising van de Burgemeester D. Kooimanweg met de Flevostraat en de Overweerse polderdijk aanpassen. Dit doen we om de verkeersveiligheid op deze plek te verbeteren. Dit heeft gevolgen voor de bereikbaarheid van de omliggende wijken. In deze brief informeren wij u hierover.

Wat gaan we doen?

Om het kruispunt veiliger te maken voor alle weggebruikers, voeren we een aantal aanpassingen door. Deze maatregelen zorgen ervoor dat auto's langzamer rijden en fietsers en voetgangers veiliger kunnen oversteken.

Hieronder leggen we kort uit wat er gaat gebeuren:

  • Fietsers krijgen een eigen oversteekplaats om de Burgemeester D. Kooimanweg over te steken. Halverwege de oversteek komt een middengeleider. Hier kunnen fietsers wachten tot ze verder oversteken.
  • De rijstroken voor auto- en busverkeer op de Burgemeester D. Kooimanweg worden smaller gemaakt zodat auto's langzamer rijden.
  • De zebrapaden worden verwijderd. Hierdoor moet straks al het overstekende verkeer vanuit de Flevostraat en Overweerse polderdijk voorrang geven aan het verkeer op de Burgemeester D. Kooimanweg. Hiermee ontstaat er een duidelijke, eenduidige verkeerssituatie die voor iedereen veiliger is.
  • Het kruispunt wordt compacter en overzichtelijker.
  • We vervangen een deel van de bestrating door groen.
  • Er komt extra wegmarkering.

Planning en bereikbaarheid

Wij voeren deze werkzaamheden uit vanaf maandag 27 oktober tot en met vrijdag 7 november. In de week van maandag 27 t/m vrijdag 31 oktober is het kruispunt volledig afgesloten voor auto’s, bussen, fietsers en brommers. Ook de inritten naar de Flevostraat en Overweerse polderdijk zijn dan dicht. Voetgangers kunnen wel in alle richtingen door, eventueel met begeleiding.

De bussen rijden tijdens deze week een andere route. Waardoor de bushaltes nabij het kruispunt niet worden aangedaan. Zie voor meer informatie de website van MeerPlus.

In de week van maandag 3 t/m vrijdag 7 november wordt overdag tijdens werktijd het kruispunt versmald. Auto’s en bussen kunnen dan om-en-om passeren via 1 rijstrook. Verkeersregelaars begeleiden dit. De inritten naar de Flevostraat en Overweerse polderdijk zijn dan weer open voor al het verkeer. Fietsers en voetgangers kunnen in beide richtingen de kruising oversteken.

We begrijpen dat deze verminderde bereikbaarheid erg vervelend voor u is. We hopen op uw begrip.

Heeft u vragen?

Als u vragen heeft naar aanleiding van deze brief kunt u contact opnemen met mij via telefoonnummer 0299 452 452 of per mail omgevingsmanagementib@purmerend.nl.

Met vriendelijke groet,

Mattijn de Heer
Projectleider