Voorstel bollenstrook Melkweg

22 juli 2026

Bij de wijkmanager kwam het verzoek binnen om een bollenstrook aan te leggen aan de Melkweg, tussen de Melkwegbrug en de Londenhaven. Wij vinden dit een goed bewonersinitiatief.

De bestaande bollenstrook tussen de Marimbaschool en Station Weidevenne Purmerend wordt door veel mensen gewaardeerd. Door de nieuwe bollenstrook toe te voegen in een ander deel van de straat ontstaat een mooi en samenhangend geheel. We horen graag wat u van dit initiatief vindt.

Ontwerp

In het ontwerp in de bijlage van de brief ziet u waar we de bollenstrook willen aanleggen. Ook staat hier aangegeven welke bollensoorten we willen gebruiken. De bollen worden aan de kant van de woningen geplant en niet aan de kant van het water.

Wat gaan we doen?

We leggen een bij- en vlindervriendelijke bollenstrook aan in het gras. We gebruiken een langbloeiend mengsel van verschillende soorten bloembollen. Als eerste laten de bloeiende krokussen zich zien, gevolgd door de botanische tulpen. Als laatste gaan de Alliums en Camassia’s bloeien. De bloeiperiode loopt van februari tot juni, afhankelijk van het weer. Vanaf juli maaien we de bollenstrook en ziet het er weer uit als een gemaaide grasstrook.

Planning

We plaatsen de bloembollen in het najaar, omdat dit de meest geschikte periode is. Een precieze datum is op dit moment nog niet bekend. Dit is afhankelijk van het weer en de planning van de werkzaamheden.

Laat ons weten wat u vindt

Het gaat op dit moment om een voorstel. Voordat we verdere stappen zetten, horen wij graag wat u als bewoner van dit voorstel vindt. Uw mening helpt ons te bepalen of er in de buurt genoeg steun voor dit initiatief is.

Bent u het ermee eens of heeft u opmerkingen of suggesties? Laat het ons weten vóór 24 augustus 2026, via een e-mail naar wijkinitiatieven@purmerend.nl.

Heeft u overige vragen of opmerkingen?

Dan kunt u mij ook bellen via 0299 452 452 of mailen naar wijkinitiatieven@purmerend.nl.

Met vriendelijke groet,

Niels Konijn
Projectleider