Buit van 128 kilo zwerfafval
Afgelopen weekend was het World Cleanup Day, de wereldwijde opruimdag voor zwerfafval. Ook in Purmerend gingen zaterdag vrijwilligers op pad om afval op te ruimen. Dat deden zij per kano, sup of te voet. Vanaf het grasveld naast de Hoornsebrug aan de Overweersepolderdijk vertrok een groep van ongeveer 40 inwoners. Zij verzamelden zwerfafval op in en rond het water.
Wethouder Mark Intres stapte ’s ochtends in een kano om mee te helpen. ’s Middags prikte hij peuken in de binnenstad. In totaal haalden de vrijwilligers 128,6 kilo zwerfafval op. Dat is ruim 43 kilo meer dan in 2025. Mark Intres: “Het is een beetje dubbel. Aan de ene kant zijn we blij met deze grote buit. Dat betekent dat de vrijwilligers veel zwerfafval hebben opgeruimd. Aan de andere kant is het jammer dat dit nog steeds nodig is. Vooral sigarettenpeuken zorgen voor veel plastic zwerfafval. In de filters zitten microplastics. Die breken niet af en blijven achter in de bodem en het water.”
De zwerfafvalactie werd mogelijk gemaakt door de provincie Noord-Holland en gemeente Purmerend en ondersteund door de Watersportvereniging Purmerend, Rotary Purmerend, Spurd en El Kombi Sup.