Gemeente onderzoekt kansen voor school en woningen in Zuidoostbeemster

4 november 2025

Gemeente Purmerend onderzoekt de mogelijkheid voor de bouw van een school en woningen in Zuidoostbeemster. Het gaat om het gebied aan de oostzijde van de Purmerenderweg: binnen de Purmerenderweg, Noorderpad, Oostdijk en Volgerweg.

Op dit moment worden hierover gesprekken gevoerd met BPD en Koning Beheer & Beleggingen, omwonenden zijn hierover door de gemeente geïnformeerd. 

Door recente nieuwbouw is het aantal schoolgaande kinderen in Zuidoostbeemster toegenomen. Dit aantal blijft groeien, blijkt uit het Integraal Huisvestingsplan dat de gemeenteraad op 27 maart 2025 vaststelde. Een nieuwe school is nodig om deze groei op te vangen. Ondanks recente nieuwbouw zijn nieuwe woningen in Zuidoostbeemster nog steeds zeer gewenst, de druk op de woningmarkt is hoog. De gemeente voert daarom gesprekken met ontwikkelaar BPD en Koning Beheer & Beleggingen om te kijken wat de mogelijkheden voor dit gebied zijn. 

Bijeenkomst voor bewoners volgt 

Op dit moment wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn: de beste plek voor de school, het type en aantal woningen én een goede ontsluiting van het gebied. Zodra de gemeente meer duidelijkheid kan geven, worden bewoners uitgenodigd voor een inloopbijeenkomst. Het is de verwachting dat dit in december kan plaatsvinden.