Duurzaamheidssubsidie voor vereniging van eigenaren

Voor huiseigenaren in een vereniging van eigenaren (vve) is in 2025 gemeentelijke subsidie voor isolerende maatregelen beschikbaar.

Doel van de regeling is om vve's te ondersteunen in het verminderen van de CO2-uitstoot door het aanbrengen van isolerende maatregelen.

Het totale budget voor deze subsidie is beperkt, dus reageer snel. 

Isolerende maatregelen

Er zijn 14 verschillende subsidies voor de vve's beschikbaar:

  • Warmtepompboiler
  • Douchewater warmteterugwinning
  • Thuisaccu
  • Dakisolatie
  • Vloerisolatie
  • Bodemisolatie
  • Kosten 'natuurvrij maken' vanwege diervriendelijk isoleren
  • Paneelisolatie
  • Isolatie massieve muur
  • HR++ glas en Triple glas (HR+++ glas)
  • Vervangen vve-dakbedekking door Groendak
  • Aanschaf elektrische kookplaat bij gelijktijdige permanente verwijdering van de gasaansluiting in de woning
  • Asbestsanering van vve-daken.

Werkzaamheden in de winter

In de winter is het verboden om spouwmuurisolatie en isolatie aan de buitenkant van het dak aan te brengen.

Vleermuizen die in de spouw of onder de dakpannen kunnen zitten, zijn in winterslaap en worden bij isolatie gedood.

Aanvragen

Het aanvragen van subsidie kan op twee manieren.

1. Individueel lid vve

Een individuele eigenaar in een vve kan zelf online subsidie aanvragen als er geen toestemming van de vve nodig is.

Subsidie aanvragen

2. Vve als collectief

Zijn er meerdere eigenaren die subsidiemaatregelen willen uitvoeren en is er toestemming nodig van de vve-vergadering? Dan kan het vve-bestuur collectief een aanvraag doen. De vve kan het aanvraagformulier opvragen via e-mail sebm@pumerend.nl.

Het vve-bestuur krijgt het aanvraagformulier digitaal toegestuurd.

Duurzaam (t)huis

Wilt u meer weten over verduurzaming van uw appartement? Lees meer over de ondersteuning vanuit de gemeente.