Besluitenlijst 20 mei 2025
Notulen b en w vergadering 20 mei 2025
Registratienummer: 1613792
Aanwezig:
- E. van Selm, burgemeester
- M. Hegger, wethouder
- N. Saaf, wethouder
- P. Verkroost, wethouder
- C. Lageveen, wethouder
- C. Boer, wethouder
- M. van der Weit, secretaris
- M. de Goede, notulist
Notulen
- Vaststellen notulen 13 mei 2025, worden vastgesteld
- Lijst Openbare optredens college 12 mei tot en met 18 mei 2025, wordt vastgesteld
B- lijst
- Vaststellen B-lijst 20 mei 2025, wordt vastgesteld
Uitnodigingen
- Uitnodiging COA Masterclass over asielopvang, Luttelgeest, woensdag 19 november 2025, van 14.30 - 18.30 uur, voor kennisgeving aangenomen
- Uitnodiging Multicultureel Centrum Waterland, Jaarlijks Cultureel Festijn, zaterdag 31 mei en zondag 1 juni 2025, van 10.00 - 18.00 uur, diverse collegeleden op verschillende data
- Samenwerken aan vergroenen bedrijventerreinen op 12 juni, voor kennisgeving aangenomen
- NKT eindshow `De hele wereld is stom en alles is mijn schuld` op zaterdag 14 juni, geheel college met partner
- Herdenking en viering van Keti Koti op zaterdag 28 juni om 14.00 uur, wethouder Saaf
- Kitty’s Walk van inloophuis Wij allemaal op zaterdag 14 juni, wethouder Lageveen
- Roze zaterdag in Zaanstad op 28 juni, wethouder Boer
Ter kennisname/ bespreking
- Openbare besluitenlijst van de vergadering van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland 13 mei 2025, wordt besproken
- Agenda Raadsvergadering 22 mei 2025, wordt besproken
- Toezeggingenlijst raad, wordt besproken
- Termijnagenda raad, wordt besproken
- Bespreeknotitie Zomerreces 2025- Continuiteit, Bereikbaarheid en Behandelingen Raadsvragen, wordt besproken
- Termijnagenda, wordt besproken
1612790 Beantwoording schriftelijke raadsvragen; Landelijke campagne voedselbanken Je bent Welkom
- De vragen te beantwoorden volgens bijgaande brief.
- De raadsleden van de beantwoording in kennis te stellen via toezending van de definitieve beantwoording per e-mail.
Conform besloten
1612601 Opvanglocatie Oekraïense ontheemden N244
- De locatie N244 verder uit te werken als opvanglocatie voor Oekraïense ontheemden
Onder voorbehoud van een principeakkoord op de financiering van het project. - Intentieovereenkomst gebruik grond
De intentieovereenkomst (bijlage 1) tussen de provincie Noord-Holland en de gemeente Purmerend aan te gaan.
Deze intentieovereenkomst te laten ondertekenen door de portefeuillehouder opvang ontheemden op grond van het Machtigingsbesluit portefeuillehouders 2009. - Aanbesteding modulaire opvangunits
De Europese aanbesteding (met voorselectie) voor tijdelijke woningen te starten. - Communicatie
De omgeving bestaande uit omwonenden en ondernemers te informeren over het project en uit te nodigen voor een inloopavond door middel van een bewonersbrief (bijlage 2).
De gemeenteraad te informeren over dit besluit en het proces door middel van een raadsinformatiebrief (bijlage 3).
Het persbericht (bijlage 6) te publiceren. - Geheimhouding bijlage 5
Op grond van het belang genoemd in artikel 5.1, tweede lid onder b. van de Wet open overheid op bijlage 5 (financiële bijlage) de verplichting tot geheimhouding op te leggen. De verplichting tot geheimhouding duurt voort tot het moment waarop de aanbestedingsprocedure voor de tijdelijke woningen is afgerond.
Conform besloten
1611805 Actualisatie woonwagen en standplaatsenbeleid
- Akkoord te gaan met bijgaand Woonwagen- en standplaatsenbeleid gemeente Purmerend 2025 en dit ter vaststelling voor te leggen aan de raad.
Conform besloten, met inachtneming van tekstuele wijzigingen
1607762 Vergunning plaatsen gedenktegel
- Het verlenen van een vergunning voor een periode van 5 jaar voor het plaatsen van een gedenktegel in het openbaar groen ter hoogte van Flevostraat huisnummer 154 te Purmerend ter nagedachtenis van een verkeersslachtoffer.
- bijgaande brief te versturen
Conform besloten
1611297 Collegevoorstel minimaregeling naar lokaalbeleid stadspas
- De organisatie opdracht te geven de Stadspas en de minimaregelingen onder te brengen in één regeling en te adviseren over de daarvoor
meest geschikte vorm en te onderzoeken hoe de financiële middelen van de internetvergoeding en compensatie eigen risico op een andere wijze kunnen worden ingezet. - Te besluiten tot een vereenvoudigde draagkrachtberekening en verhoging van de norm van 120% naar 130% van de bijstandsnorm.
Aangehouden
1613573 Cliëntervaringsonderzoek Jeugd 2023
- Kennis te nemen van de resultaten van het onderzoeksrapport cliëntervaringsonderzoek jeugd Purmerend over het jaar 2023;
- De resultaten van de cliëntervaringsonderzoek jeugd over het jaar 2023 (digitaal) aan te bieden aan het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport;
- Bijgaande brief met het onderzoeksrapport ter kennisname aan de gemeenteraad en Adviesraad Sociaal Domein Purmerend te zenden.
Conform besloten, met inachtneming van tekstuele wijzigingen
1613554 Doorontwikkeling Stevige Lokale Teams
- Het raadsvoorstel en de bijlage “Doorontwikkeling naar stevige lokale teams” aan te bieden aan de gemeenteraad met onderstaande beslispunten. De gemeenteraad:
- besluit dat de doorontwikkeling naar de stevige lokale teams plaatsvindt binnen het bestaande voorveld Jeugd en het Loket Jeugd.
- stemt in met drie centrale principes voor deze doorontwikkeling:
het aanbrengen van focus
het aanscherpen van het opdrachtgever- en opdrachtnemerschap
strategisch partnerschap met maatschappelijke organisaties en (vertegenwoordigers) van kinderen en gezinnen. - stemt in met de ontwikkelopgaven zoals uitgewerkt onder de kernwaarden dichtbij, integraal en met mandaat.
- stemt in met het financiële kader voor de doorontwikkeling, namelijk het bestaande budget van circa €16 miljoen in 2025 voor het voorveld
en Loket Jeugd.
Aangehouden
1613155 Frauderisicoanalyse en frauderisicobeheersing Purmerend april 2025
- De ‘’Frauderisicoanalyse en frauderisicobeheersing Purmerend april 2025’’ vast te stellen;
- De jaarlijkse rapportage in de paragraaf bedrijfsvoering beperkt te houden tot het minimaal vereiste en niet de modeltekst zoals aangedragen in bijlage 3 te hanteren.
Conform besloten
1613122 Meerjaren Programma Grondexploitaties (MPG) 2025
- Het Meerjarenprogramma Grondexploitaties 2025 (MPG 2025) vast te stellen;
- Op grond van het belang genoemd in artikel 5.1 lid 2 sub b van de Wet open overheid
geheimhouding op te leggen op de grondexploitatieberekeningen van het MPG 2025 en de
projectspecifieke rapportages wegens economisch en financiële belangen van de gemeente. - Aan de raad voor te stellen:
- Kennis te nemen van het MPG 2025;
- De grondexploitaties Steltloper 8 en Verzetslaan te sluiten;
- De volgende geactualiseerde grondexploitaties per 1 januari 2025 vast te stellen:
Baanstee Noord
Binnenwijkse ontwikkellocaties (BOL)
Kop West
Waterlandkwartier
Wheermolen-Oost
Seniorenhof
De Keyser (VOF De Beemster Compagnie)
De Nieuwe Tuinderij (VOF De Beemster Compagnie)
Conform besloten, met inachtneming van tekstuele wijzigingen
1611975: Wijziging Mandaat- en machtigingsbesluit Purmerend 2018 (toelatingsbeschikking schuldhulpverlening ondernemers)
- Overeenkomstig bijgaand ontwerpbesluit over te gaan tot vaststelling van de wijziging van het Mandaat- en machtigingsbesluit Purmerend 2018. De wijziging betreft het verlenen van mandaat voor het opstellen van een toelatingsbeschikking schuldhulpverlening aan ondernemers.
Conform besloten
1612615 onderwerp: Wijziging Uitvoeringsbesluiten college Algemene plaatselijke verordening Purmerend 2021 (landvasten)
- De Uitvoeringsbesluiten college Algemene plaatselijke verordening Purmerend 2021 te wijzigen.
- De wijziging betreft het aanwijzen van gebieden waar het is toegestaan met een vaartuig ligplaats in te nemen. Er worden landvasten aangelegd op/aan de Purmerdijk, het Fort bij Spijkerboor, het Fort aan de Middenweg en het gebied tussen de Sluisbrug en de Burgemeester Bijlsteiger
Conform besloten
1612945 Ontwerpbegroting 2026 Omgevingsdienst Ijmond
- Te besluiten tot een zienswijze met betrekking tot een lagere gemeentelijke bijdrage.
- Een brief te verzenden met kenmerk 1613796 aan het Dagelijks Bestuur van Omgevingsdienst IJmond, waarin de zienswijze van de raad over de ontwerpbegroting 2026, zoals genoemd onder 1 is verwoord.
- De financiële effecten voor de gemeente Purmerend mee te nemen in de Programmabegroting 2026.
Aangehouden
1612734 Zienswijze gewijzigde begroting 2025 en de primaire begroting 2026 en kennisgeving van de meerjarenraming 2027- 2029 Participatiebedrijf Werkom
- Kennis te nemen van de gewijzigde begroting 2025 en de primaire begroting 2026 en de meerjarenraming 2027-2029 van Participatiebedrijf Werkom;
- De raad voor te stellen akkoord te gaan met de voorgestelde begrotingswijziging.
- De raad voor te stellen om een zienswijze af te geven op de gewijzigde begroting 2025 ende primaire begroting 2026 en de meerjarenraming 2027-2029 van participatiebedrijf Werkom ter kennisgeving aan te nemen.
Aangehouden
1598707 Zienswijze jaarstukken 2024, begrotingswijziging 2025 en begroting 2026 recreatieschap Twiske-Waterland
- Kennis te nemen van de jaarstukken 2024 van het Recreatieschap Twiske-Waterland.
- Geen zienswijze te geven op de begrotingswijziging 2025.
- Aan het dagelijks bestuur van de Gemeenschappelijke regeling Recreatieschap Twiske-Waterland een zienswijze te geven op de programmabegroting 2026 van het Recreatieschap Twiske-Waterland overeenkomstig bijgaande ontwerpzienswijzebrief;
- De financiële effecten voor de gemeente Purmerend mee te nemen in de Najaarsnota 2025 en in de Programmabegroting 2026.
Aangehouden
1613758 GGD ZW zienswijze begroting 2026 en bezuinigingsopties
- Aan het dagelijks bestuur van de Gemeenschappelijke regeling GGD Zaanstreek-Waterland een zienswijze te geven op de begroting 2026 van de GGD Zaanstreek-Waterland overeenkomstig bijgaande ontwerpzienswijzebrief;
- De bijgevoegde cijfers van de begroting 2026 van de GGD Z Zaanstreek-Waterland te verwerken in de Programmabegroting 2026 van de gemeente.
Aangehouden
Terugmeldingen collegeleden/rondvraag
- Netwerkbijeenkomst wethouders Sport, wethouder Hegger heeft de FIBA 3x3 World Tour Masters Woman Series Amsterdam basketbalwedstrijden bijgewoond op uitnodiging van de Provincie. Ook werden er wedstrijden gespeeld voor FIG World Cup Parkour 2025 Amsterdam en het Amsterdam Breaking Championship. Hij heeft daar ook gesproken met een enthousiaste initiatiefnemer om een Freestyle parcours in Purmerend aan te leggen. Hier worden ambtelijk gesprekken over gevoerd.